Gündem

Yontar: “İktidar yine kadını koruyamadı!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Kırıkkale’de yaşanan aile içi şiddet olayıyla ilgili konuştu. 

“SOMUT BİR ADIM YOK”

“Kadınların her an öldürülme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Yontar;” Dün gece yine bıçaklama olayı ile sarsıldık. Yasin Y. boşanma aşamasında olduğu Melike Y ile konuşmak için Kırıkkale’deki baba evine gidiyor.  Konuşma tartışmaya dönüncede Melike Y’nin annesini, babasını ve kardeşini yanında getirdiği bıçakla bıçaklıyor. Bıçaklanan ailede hayati tehlike yok. Fakat herkes bu kadar şanslı olmayabilir. Biz artık yıldık. Her gün aile içi şiddet haberlerinden, bıçaklanma, yaralama, kasten öldürme olaylarından, iktidarın bunları sadece izlemesinden, kadınları ve ailelerini koruyacak hiçbir şey yapmamasından artık bıktık. Ülke öyle bir hâle geldi ki artık kadınlar boşanmak bile isteyemez oldu. Fikir beyan edemez, sokakta yürüyemez hâle geldi. Her an öldürülme korkusuyla yaşıyoruz. İktidar hiçbir şey yapmıyor. Aile içi şiddet, kadın cinayetleri ile ilgili somut bir tavır sergilemiyor. İktidar kadınları resmen ölüme terk ediyor, görmezden geliyor.” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu