Sponsorlu Bağlantılar

Zirkonyum Kaplamalarının Ömrü Ne Kadardır

Zirkonyum Kaplamalarının Ömrü Ne Kadardır

Genellikle zirkonyum kaplama söz konusu olduğunda çok sık sorulan soruların başında ömrü gelmektedir. Kullanıcıları büyük oranda görünen dişlerine yaptırmayı tercih ettikleri için zirkonyum dişlerin ömrü de bu bakımdan son derece önemlidir.

Bunun dışında bir diğer soru ise zirkonyum kaplama beyazlatılabilir mi? Olmaktadır. Bu sorunun da cevabına hızlı bir şekilde değinerek zirkonyumlar hakkında aklınıza takılan her türlü soru işaretinin cevabına yer vermeye çalışacağız.

Neden Zirkonyum Kaplama Yaptırmalı

Daha çok görünen dişler için uygulanır. Bu da zirkonyumu ön plana çıkan bir özellik olarak dikkat çeker. Genellikle zirkonyum kaplama estetik olarak kullanılan ve ışık geçirgenliği gerçek dişlere çok benzerlik taşıyan bir maddedir.

Bu da bu dişlerin özelliklerinin bozuk olduğuna dair bir görüş ortaya çıkarır. Başka bir deyişle normal dolgulara göre zirkonyum dişlerin daha dayanıksız olduğuna dair bir düşünce yaygındır. Oysa ki bu düşünce tamamen yanlıştır. Çünkü zirkonyum malzeme olarak son derece kaliteli kırılmaya, aşınmaya ve bozulmaya karşı kuvvetli bir maddedir.

Güvenle Kullanılabilir

Zirkonyum içeriğinde metal içermediği için alerji gibi sorunlar ortaya çıkarmaz. Bu sebeple gönül rahatlığıyla zirkonyumdan destek alabilirsiniz. Güvenle kullanmak istediğinizde zirkonyum sizin için son derece kaliteli bir seçenek olarak ön plana çıkar.

Zirkonyum Ömrü Ne Kadardır

Bu konuda da dayanıklılığı kadar uzun bir süreden bahsedebiliriz. Zirkonyum malzeme olarak kaliteli olduğu için çok uzun bir süre boyunca gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Normal bir dişe yaptığınız bakımları yaparak çok fazla zorlamadığınız sürece zirkonyum dişlerinizi çok uzunca bir süre gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Güvenilirdir

Gerçekten kaliteli ve güvenilir bir malzeme arayışındaysanız zirkonyum dişlerden gönül rahatlığıyla destek alabilirsiniz. Tabi ki tüm bu konu başlıklarının da ötesinde söz konusu olan zirkonyum dişler olduğunda işinin uzmanı bir diş hekimi ile çalışarak ayrıcalıklı bir şekilde diş bakımlarınızı da yaptırabilirsiniz. Bu ve bunun gibi pek çok konu başlığında zirkonyum diş bakımının bir tık uzağınızda yer aldığının da tekrardan altını çizmek isteriz.

Söz konusu olan sağlıklı gülümseme ve güzel bir diş olduğunda zirkonyum dişler sizi  beklemektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı